Naujienos

Bendruomenės iniciatyvų projektų idėjų konkursui pritrūko panevėžiečių dėmesio

Panevėžio miesto savivaldybė miesto bendruomenę ir panevėžiečius skatina aktyviau įsitraukti į dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimą. Tad jau ketvirtus metus organizuotas bendruomenės iniciatyvų konkursas – panevėžiečiai kviesti teikti projektų idėjų pasiūlymus miesto viešųjų erdvių infrastruktūrai gerinti ir patrauklumui didinti. Šiais metais Savivaldybės lėšomis galėjo būti finansuojamas daugiausia, bet ne mažiau nei 2 proc. (1825 balsus), Panevėžio miesto savivaldybėje gyvenamąją vietą deklaravusių asmenų balsų surinkęs projektas.

„Siekiame, kad į bendruomenės iniciatyvų konkursą įsitrauktų kaip galima daugiau miesto gyventojų, miesto bendruomenės aktyviau skatintų panevėžiečius balsuoti ir išreikšti savo nuomonę apie projektus, jų poreikį. Piliečių iniciatyva labai svarbi, todėl, remiantis kitų savivaldybių pavyzdžiu, bendruomenės projektų idėjų konkurso sąlygose buvo numatytas būtinas surinkti balsų skaičius. Dėkojame konkurso dalyviams, teikusiems paraiškas ir už jas balsavusiems miesto gyventojams. Tikimės, kad šių metų konkurso rezultatai paskatins miestelėnus ieškoti originalesnių idėjų, dar plačiau išsiaiškinti vietos bendruomenės narių poreikius, o panevėžiečius – būti aktyvesniems ir į balsavimo procesą, o drauge ir į dalyvaujamojo biudžeto įgyvendinimą, įsitraukti gerokai aktyviau“, – sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Gintautė Atkočienė.

Bendruomenės iniciatyvų projektų idėjų konkursui buvo pateiktos trys paraiškos. Panevėžyje gyvenamąją vietą deklaravę gyventojai visą mėnesį galėjo balsuoti už labiausiai patikusią ir įgyvendinimo vertą idėją. Susumavus miesto gyventojų balsus paaiškėjo, kad savo nuomonę iš viso pareiškė tik 1149 miesto gyventojai. Daugiausia balsų surinko projektas „Marijonų sporto aikštyno rekonstravimas“ – 495, už projekto „Kniaudiškių-Molainių bendruomenės sporto ir žaidimų aikštelės atnaujinimas“ įgyvendinimą pasisakė 350 panevėžiečių, projektas „Sporto salė po atviru dangumi“ surinko 304 balsus. Nė vienas projektas nesulaukė didesnio miesto visuomenės palaikymo ir nesurinko reikiamo balsų skaičiaus.

Bendruomenės iniciatyvų konkurso tikslas – skatinti piliečių iniciatyvą Panevėžio mieste, burti gyventojų bendruomenes kurti ir gerinti viešųjų erdvių infrastruktūrą, bendruomenių teritorijas, skatinti panevėžiečių įsitraukimą įgyvendinant dalyvaujamąjį biudžetą.

Norime Jus informuoti, kad šioje svetainėje naudojami slapukai (angl. cookies). Jeigu sutinkate, prašome paspausti mygtuką „Sutinku“ arba naršykite toliau. Privatumo politika